Skiurlaub II. – Sí-szótár – Szókincs, kezdő

AUSDRÜCKE ZUM SKIURLAUB

Készíts képes szókártyákat az új szavakról, ill. kifejezésekről. Milyen szavak szükségesek egy síszünetre német nyelvterületen? Összegyűjtöttük ebben a bejegyzésben, és írtunk néhány mondatot is, ami jól jöhet síeléskor. A mondatokat is érdemes egy – egy olyan képhez illő kártyára ráírni, amelyen a mondat kulcsszava szerepel.  Meglátod, hogy ezek a kártyák sokat segítenek az új szavak megtanulásában. Ráadásul még egy olyan hasznos mondatot is megtanulsz németül, amit nemcsak síszünetben használhatsz. Továbbá ezeket a kártyákat újra és újra előveheted, súgókártyaként is nálad lehet síeléskor, vagy különböző játékos formában átismételheted velük a szavakat. Egy idegen nyelv tanulásánál nagyon fontos a rendszeres ismétlés és gyakorlás. A kártyák segítségével viszont a tanulás játékká, szórakozássá válik, ha például memóriakártyát készítesz belőlük!

HASZNOS MONDATOK SÍELÉSHEZ

Was kostet eine Fahrt bergauf? – Mennyibe kerül egy út a hegyre fel?

Wo ist die Skistation? – Hol van a síállomás?

Wann ist der Skiverleih geöffnet? – Mikor van a síkölcsönző nyitva?

Können Sie mir ein Paar Skischuhe in Größe 38 geben? – Tud nekem egy pár 38-as méretű sícipőt adni?

Welche Größe haben Sie? – Milyen a mérete?

Kann ich den Skianzug anprobieren? – Felpróbálhatom a síoverált?

Ich möchte diese Skibrette für eine Woche ausleihen. – Ezeket a síléceket egy hétre szeretném kikölcsönözni.

KÉPES SZÓTÁR SÍELÉSHEZ

A képek alatt ugyanolyan elrendezésben találod meg a szavakat németül, mint a fotóké. Így könnyen kinyomtathatod a képeket és a hátuljára – vagy memóriajátékhoz külön kártyára – írhatod rá a német szavakat, mondatokat. Szórakoztató tanulást!

die Skistation  der Skiverleih  die Skibahn

die Talfahrt