Hogyan tanuljon gyermekem idegen nyelvet?

// Szerző: szivarvanytanoda //

 

A kisgyermek minden nap új dolgokkal találkozik, minden nap egy új lehetőség számára, hogy bővítse tudását. Egy séta alkalmával, mesekönyv nézegetése közben, zenét hallgatva mind – mind sok új és érdekes élménnyel gazdagodik. Egy gyermeket nem lehet túlterhelni, ha a tevékenység a korosztályának megfelelő szinten zajlik.  Amennyiben a foglakozás játékos, barátságos és a gyermek jól érzi magát, természetessé válik számára a nyelvi váltás. 

Amennyiben nem anyanyelvi szinten beszéli a szülő az idegen nyelvet, nem érdemes gyakorolni, ’kikérdezni’ a gyermeket. A kisgyermekek könnyen tanulnak, tökéletesen tudják utánozni a kiejtést, és játszva megtanulják a másik nyelv szabályai szerinti gondolkodást és kifejezésmódot. Ehhez éppen elegendő a foglakozásokon való részvétel, nincs szükség otthoni gyakorlásra. Eredeti angol nyelvű CD-k, mesekazetták, videók és DVD-k nézésével, együtt hallgatásával azonban segítheti gyermekét. Érdemes a napi – vagy hetirendbe beépíteni ezeket a közös ’tanulásokat’, hiszen a gyermekek a rendszerességet szeretik, és a nyelvtanulás egyik alapfeltétele is a rendszeresség. Nagyon fontos viszont, hogy ne fordítsunk! Ha úgy érzi, gyermeke nem ért valamit, ne fordítsa azt le számára. Adjon neki időt, hogy önmaga értse meg a saját tempójában. Így meg lesz az ’aha’ élmény és további motivációt kap a folytatásra.

A hozzászólás nem lehetséges.