ANGOL – NÉMET NYELVI és DRÁMATÁBOR 2012

2012 nyarán Csapodon, nem messze Soprontól, az osztrák határ mellett töltöttünk el egy élményteli hetet angol és német nyelvtanulással. A gyerekek életkoruknak és nyelvi tudásszintjüknek megfelelően kiscsoportokban tanulhattak játékosan,  más bőrébe bújva, énekelve vagy éppen mozogva. A nyelvet nemcsak a délelőtti foglalkozásokon gyakorolhatták, hanem egy kalandos ausztriai felfedező kiránduláson is: Eisenstadtban (Kismartonban) szituációs feladatokat kaptak, ezeket 3-4 fős csapatokban kellett tanári kísérettel megoldaniuk. Igazán életre szóló pillanat volt, mikor a kezdő szinten lévő 10 éves gyermek egyedül kérte ki a péksüteményét a cukrászdában, érdeklődött a mosdó felől, ill. tudott pénzt apróra váltani. A nagy megmérettetést követően egy vártúrára voltunk hivatalosak. Fraknó várát látogattuk meg, ahol egy német és angol nyelvű interaktív gyerek program bűvölt el minket nem kis élvezetére a felnőtteknek is.

A programok a rossz idő ellenére is jó hangulatban teltek, de szavak helyett beszéljenek a tábori képek. (Blog)